Automobilklub Podkarpacki Nowy Sącz Automobilklub Podkarpacki Nowy Sącz Automobilklub Podkarpacki Nowy Sącz

Video

Pogoda Nowy Sącz

Facebook

„Szybcy na torze – Bezpieczni na drodze – III edycja”

24 maja 2016 r., w godz. od 09.00 do 12.00, na terenach przyszkolnych Zespołu Szkół Samochodowych przy ul. Rejtana 18, odbędzie się impreza edukacyjna adresowana do młodzieży: klas VI szkoły podstawowej oraz uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych pt.: ,,Staż Bezpiecznej Jazdy’’.

                Będzie to trzecia już odsłona akcji promującej bezpieczeństwo na drodze wśród młodych ludzi, organizowana w Nowym Sączu przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Passe-Partout w ramach projektu „Szybcy na torze – Bezpieczni na drodze – III edycja” - www.szybcyibezpieczni.pl.

                Współorganizatorem i zarazem gospodarzem imprezy jest Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, zaś Partnerami są: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu oraz Automobilklub Podkarpacki w Nowym Sączu.

            ,,Staż Bezpiecznej Jazdy’’ wychodzi naprzeciw wszystkim uczestnikom ruchu drogowego – kierowcom i pieszym, głównie w wieku 14-24 lat. Głównym celem jest promowanie wśród nich bezpiecznych nawyków oraz zaszczepienie zamiłowania do jazdy różnymi pojazdami w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Ważnym punktem imprezy będzie ukazanie zagrożenia poprzez odtwarzanie symulacji wypadków i uczenie jak się zachowywać w ich obliczu, w przypadku gdy jesteśmy ich świadkami lub uczestnikami, aby wiedzieć jak ratować siebie lub innych.                                    

Uczestnicy akcji będą mieli okazję skorzystać z bogatego programu:  

- praktyczne lekcje bezpieczeństwa na drodze z instruktażem pomocy ofiarom wypadków i wykorzystania gaśnicy samochodowej,

- darmowa jazda na gokartach,

- symulator dachowania, symulator rajdowy, symulator zderzeń, alkogogle,

- jazda samochodem z trolejami i z talerzem Stewarta.

- pokaz kaskaderski na motocyklach.

Zapraszamy serdecznie!

Sponsorzy: