Automobilklub Podkarpacki Nowy Sącz Automobilklub Podkarpacki Nowy Sącz Automobilklub Podkarpacki Nowy Sącz

Video

Pogoda Nowy Sącz

Facebook

Kajetanowicz najlepszy w 51. Rajdzie Barbórka

Kajetan Kajetanowicz po raz pierwszy w karierze wygrał Rajd Barbórka. W minionych latach Kajto dwukrotnie triumfował w kryterium Asów na Karowej, ale jeszcze nigdy nie udało mu się zająć pierwszej pozycji w klasyfikacji generalnej warszawskiego rajdu.

Ostatnie dwa odcinki specjalne, rozegrane na Cytadeli i Bemowie, niewiele zmieniły w końcowym układzie sił. Cytadela zakończyła się wygraną Tomasza Kuchara i Daniela Dymurskiego (Peugeot 207 S2000), Bemowo – podobnie jak w przedpołudniowej pętli - padło łupem Kajetanowicza pilotowanego przez Jarosława Barana.

Załoga prowadząca samochód Subaru Impreza ostatecznie, według nieoficjalnych wyników, wyprzedziła Kuchara o ponad 11 sekund. Trzecie miejsce zajął Wojchech Chuchała z pilotem Kamilem Hellerem (Subaru Impreza), tracąc do Kajetanowicza 23 sekundy.

- Cieszę się bardzo, że wygraliśmy ten rajd. To kolejna nasza wygrana w tym roku, było ich chyba 8 albo 9. Dziękuję całemu zespołowi, zawsze przygotowują samochód wyśmienicie. Na niektórych odcinkach specjalnych mieliśmy rzeczywiście komfortową sytuację, na innych było już sporo błota, więc pozycja startowa nie zawsze dawała przewagę lub powodowała stratę. Patrząc na ten start w całości, myślę, że było sprawiedliwie. Teraz czekamy na Karową. Rok remu i dwa lata temu wygraliśmy Kryterium, ale pamietajcie, że Karowa za każdym razem jest inna! Przyszły rok? Postaramy sie przygotować jakąś niespodziankę! – mówił na mecie 51 Rajdu Barbórka Kajetan Kajetanowicz.

Po kolejnej wizycie w strefie serwisowej najlepsi kierowcy 51. Rajdu Barbórka pojadą na Karową, gdzie o 18:30 rozpocznie się Kryterium Asów. Wczesniej, od 17:00, zaplanowano przejazdy pokazowe.

NIEOFICJALNA KLASYFIKACJA 51. RAJDU BARBÓRKA

1. Kajetan Kajetanowicz / Jarosław Baran Subaru Impreza
2. Tomasz Kuchar / Daniel Dymurski Peugeot 207 S2000 +11.10
3. Wojciech Chuchała / Kamil Heller Subaru Impreza +23.10

 

żródło: www.barborka.pl

Sponsorzy: